Param POS ile İlgili Sorular

Param POS Genel Bilgiler

Param POS nedir?

Param POS, bankalarla tek tek anlaşma yapmaya gerek kalmadan hem online hem de fiziki iş yerinde müşterilerden kredi kartı, banka kartı ve ön ödemeli kart ile tek çekim veya taksitli olarak Sanal POS üzerinden ödeme alınmasını sağlayan online tahsilat sistemidir.

Neden Param POS'u tercih etmeliyim?

Param POS hem online hem de fiziki iş yerlerinde müşterilerden kredi kartı, banka kartı ve ön ödemeli kart ile ödeme alınmasını sağlamaktadır. Bunun yanında sahip olduğu alternatif ürünler sayesinde tahsilat yöntemleri genişletilebilir. Ayrıca Param POS sadece işlem başına komisyon ücreti aldığı için yıllık ücret, sabit işlem ücreti, kurulum ücreti gibi sürpriz ücretler yoktur.

Param, üye iş yerlerinin hangi risklerini azaltıyor?

Param, üye iş yerleri için fraud, chargeback, güvenlik, yüksek POS maliyeti, teknik sorun risklerini minimize ediyor.

Param POS'a güvenebilir miyim?

Evet, güvenebilirsiniz. Param, 6493 sayılı kanun ile düzenlenen şartlar ve denetimler sonrasında BDDK'dan faaliyet izni almış TURK Elektronik Para A.Ş.'nin markasıdır. Bunun yanında TURK Elektronik Para A.Ş. Mastercard, Troy lisansı ile PCI-DSS sertifikasyonuna sahip, Bankalararası Kart Merkezi'nin de üyesi olan ilk elektronik para kuruluşudur. Ayrıca; BDDK’dan 15.02.2018 tarihinde elektronik para kuruluşu lisansı ve 5464 sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu kapsamında lisans alan ilk kuruluştur.

Üye iş yeri referansları kimlerdir?

Param'ın 2000 üzerindeki aktif üye iş yeri ağında hırdavattan, saate, beyaz eşyadan, eğitime, inşaattan, otomotive kadar birçok farklı kategoride A, B, C segmentinde üye iş yeri bulunmaktadır.

Param POS entegrasyonu için kurulum ücreti, sabit ücret, işlem başına ücret, bakım ücreti, yıllık ücret, ek POS ücreti v.b. ücretler alınıyor mu?

Param POS entegrasyonu için kurulum ücreti, sabit ücret, işlem başına ücret, bakım ücreti, yıllık ücret, ek POS ücreti v.b. ücretler yoktur. Param POS sadece tahsilat tutarı üzerinden komisyon alarak çalışmaktadır.

Kart tanıma (BIN) servisi, sistemi var mı?

Kart tanıma (BIN Kontrol) sistemi bulunmaktadır.

Kart saklama sistemi var mı?

Kart saklama sistemi mevcuttur. 

İhracaat faaliyetleri için sanal POS hizmeti alabilir miyiz?

Yurt dışı kartlarından Param POS aracılığı ile tahsilat yapabilirsiniz. Özellikle son zamanlarda e-ihracaat faaliyetleri gerçekleştiren firmalar için cazip komisyon oranları ile hizmet sunulmaktadır.

Tahsilat işlemlerinde 3D Secure veya GO (Güvenli Öde) zorunlu mudur?

Kredi kartı ve Debit kart ile yapılan tahsilatlarda 3D Secure zorunludur. Troy logolu Param kart ile yapılan tahsilat işlemlerinde ise GO (Güvenli Öde) zorunludur. İki yöntem de temelde aynı çözümü sunmaktadır.

Param POS Mobil Uygulamasını cep telefonuma nasıl indirebilirim?

Param POS Mobil uygulaması sadece Android ve iOS işletim sistemini destekleyen cep telofonlarında kullanılabilir. Android aygıtlarındaki Google Play'e girerek, İOS aygıtlarında ise App Store'e girerek Param POS Mobil Uygulamasını cep telefonunuza indirebilirsiniz.

 Google Play    App Store