Param POS ile İlgili Sorular

Taksit

Kart sahipleri kaç taksitte ödeme yapabilir?

Kart sahipleri  tek çekim, 3 taksit, 6 taksit, 9 taksit ve 12 taksit şeklinde ödeme yapabilir.

Taksitli ödeme hangi kategorilerde yapılmaktadır?


Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik'te yapılan ve 15/08/2018 tarihinde Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren değişiklik ile, aynı tarihten itibaren geçerli olmak üzere taksit sayısı;
- Bireysel kredi kartları ile gerçekleştirilecek harcamalarda;
* Elektronik eşya alımlarında üç ay,
* Bilgisayar alımlarında, kulüp ve derneklere yapılan ödemelerde, havayolları, seyahat acenteleri, taşımacılık ve konaklama ile ilgili harcamalarda altı ay,
* Sağlık ve sosyal hizmetler ile ilgili harcamalarda ve sağlık ürünü alımlarında, vergi ödemelerinde dokuz ay olarak uygulanacaktır.
* Kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek kuyum, telekomünikasyon, doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar, yurt dışında yapılan harcamalar ve yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik, ofis malzemesi ile hediye kart, hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alımlarında taksit uygulanamaz.
- Kurumsal kredi kartları ile mal veya hizmet alımı sonrası belli bir ücret karşılığı borcun taksitlendirilmesi veya ödemenin ertelendiği dönemler de dahil olmak üzere gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları ile nakit çekimlerinde taksitlendirme süresi dokuz ayı geçemez.
ParamPOS'tan anılan yasal düzenlemelere aykırı olarak taksitli satış yapılması durumunda sorumluluk üye iş yerine ait olacaktır. Kuruluşumuzun bu sebeple uğrayacağı zararlar tarafınıza rücu edilecektir.

Peşin fiyatına taksit yapılabilir mi?

Param POS sahibi firmanın insiyatifi doğrultusunda peşin fiyatına taksit yapılabilmektedir.