EN

Param, Bütünleşik Finans Sağlayıcısı

Finansal teknoloji sektörünün öncüsü Param, tedarik zincirinde üreticiden tüketiciye kadar uçtan uca çözümler sunuyor.

OR kodu okut, uygulamayı indir

Param mobil QR Kod
Param App Store
Param Google Play
Param, paradan fazlası

Biz Kimiz?

2014 yılında kurulan Param, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'ndan (BDDK) lisans alarak Türkiye'nin ilk lisanslı elektronik para kuruluşu oldu.

Param grup şirketleriyle birlikte elektronik para, ön ödemeli kartlar, fiziksel, sanal ve cep POS sistemleri, e-cüzdan, issuing, acquiring, processing, BNPL, online tahsilat, açık bankacılık gibi çeşitli finansal teknoloji çözümleri ile hem bireysel hem de kurumsal müşterilerine bütünleşik finans sağlayıcısı olarak uçtan uca hizmet veriyor.

Param grup şirketlerinden Kredim, Türkiye’yi ‘BNPL’ modeli ile ilk kez tanıştırırken, Finrota, açık bankacılık ve online tahsilat alanlarında müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretiyor. 2023 yılında Param bünyesine katılan Çekya merkezli Twisto BNPL sağlayıcısı olarak Avrupa’da faaliyet gösteriyor. ParamTech ise finansal kuruluşlara faaliyetlerine hızlıca başlamaları ve büyümeleri için gereken teknoloji altyapısını sağlıyor. Param ailesinin en yeni üyeleri arasında, satış, servis ve lojistik alanında lider konumda bulunan Univera ve Univis şirketleri yer alıyor.

Bankalararası Kart Merkezi (BKM)’nin banka dışı ilk üyesi Param; Troy, Mastercard, Visa ve Discover kart şemaları ile kart ihraç etme yetkisine sahip olan tek elektronik para kuruluşudur. Ayrıca, BKM TechPOS platformunun ilk ve tek banka dışı üyesi olarak faaliyet gösteriyor.

Kullanıcıların hayatına değer katacak ürün, hizmet ve projeleri hayata geçiren Param; güvenli ödeme altyapısı, ertesi gün tahsilat fırsatı, uygun komisyon oranları sunan ParamPOS ile fiziki ve uzaktan ödeme gerektiren tüm alanlarda 80 binin üzerindeki bireysel ve kurumsal müşterilerine tahsilat çözümleri sunmaktadır.

Sektöre adım attığı günden beri ilklere imza atmaya devam eden Param, harcadıkça nakit iade kazandıran ParamKart ile bugün 9,5 milyondan fazla kullanıcıya ulaşmıştır. 2019 yılında Discover Global Network Ödülleri'nde “İlk TROY Global Kart İhracı Yapan Elektronik Para Kuruluşu” ödülünü kazanan Param, BaroKart ve AdaletKart gibi avukatlar ve Adalet Bakanlığı personeli için özel olarak tasarlanmış kartlar sunmaktadır. Bununla birlikte 150'den fazla ortak markalı kart projesi ile AVM'ler, sendikalar ve üniversiteler gibi geniş bir yelpazede hizmet vermektedir.

İlklerin finteki Param, 2021 yılında, Momento Reklam ve Pazarlama Ticaret A.Ş.'nin yüzde 50 hissesini, 2022'de ise Açık Bankacılık ve Online Tahsilat hizmetleri sunan Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş.'nin tüm hisselerini satın alarak fintek ekosistemindeki etki alanını genişletti.

Finansın teknolojiye dokunduğu her noktada değerli çözümler üreten Param, 2022 yılında Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), CEECAT Capital, Alpha Associates ve Revo Capital'ın katıldığı ilk turda 217 milyon USD değerleme üzerinden yatırım alarak Türkiye’nin en değerli finteki olmuştur.

Uluslararası büyüme stratejisi çerçevesinde bilgi ve birikimini Avrupa'ya taşımak amacıyla 2022’de Birleşik Krallık'ta 'Param UK' adı altında hizmet vermeye başlayan Param, 2023 yılında Twisto'yu satın alarak ve Hollanda'da 'Param International' şirketini kurarak uluslararası alandaki faaliyetlerine etkin şekilde devam etmektedir.

Bütünleşik finans sağlayıcısı Param, 1.600'den fazla çalışanıyla uçtan uca entegre edilmiş finansal çözümleriyle fintek ekosistemine yön vermeyi sürdürecek.

ParamKart

Harcadıkça nakit iade kazandıran ParamKart, 9,5 milyondan fazla kullanıcısıyla sektörün öncü ön ödemeli kart markasıdır. 150’den fazla ortak markalı kart projesiyle avukatlar, Adalet Bakanlığı personelleri, AVM, sendika ve üniversiteler gibi geniş bir yelpazede hizmet vermektedir.

ParamPOS

ParamPOS

Güvenli ödeme altyapısı, ertesi gün tahsilat imkanı ve uygun komisyon oranları sunan ParamPOS, e-ticaret siteleri başta olmak üzere, fiziki ya da uzaktan ödemenin olduğu her an için 80 binin üzerindeki bireysel ve kurumsal müşterilerine kusursuz tahsilat çözümleri sunar.

16,5 Milyar TL

2023 Yıl Sonu ParamKart Toplam İşlem Hacmi

60 Milyon

2023 Yıl Sonu ParamKart Toplam İşlem Adedi

150+ Kart

2023 Yıl Sonu Ortak Markalı Kart Projesi

150 Milyar TL

2023 Yıl Sonu ParamPOS Toplam İşlem Hacmi

200 Milyon

2023 Yıl Sonu ParamPOS Toplam İşlem Sayısı

80 Bin +

2023 Yıl Sonu ParamPOS’u Tercih Eden Müşteri Sayısı

Proje Ortaklarımız

Sosyal Medya Hesaplarımız

Bütünleşik finans sağlayıcısı olarak ürün ve hizmetlerimizi, size özel avantajlı kampanyalarımızı, heyecanımızı paylaştığımız, fintek ekosistemindeki güncel gelişmelere yer verdiğimiz sosyal medya hesaplarımızı takipte kalın.

Param Kariyer

Bize Katıl!

Sevdiğin işi yapmanı istiyoruz, bu yüzden sadece kendin ol ve bize katıl. Hızla büyüyen ekibimizle finansal teknoloji sektörüne yön ver.

Seninle Daha Fazlası…

Hemen Bize Katıl!