EN

Param, paradan fazlası

Finansal teknoloji sektörünün öncü markası Param, sunduğu avantajlarla hem bireysel hem de kurumsal müşterilerinin her anında yanında.

OR kodu okut, uygulamayı indir

Param mobil QR Kod
Param App Store
Param Google Play
Param, paradan fazlası

Biz kimiz?

Param, 2014 yılında kurulan TURK Elektronik Para A.Ş. markası olarak Türkiye’deki ilk lisanslı elektronik para kuruluşudur.

Bankalararası Kart Merkezi (BKM)’nin banka dışı ilk üyesi, Troy, MasterCard, Visa ve Discover kart şemaları ile kart ihraç etme lisanslarının tümüne sahip tek elektronik para kuruluşu, ve BKM TechPOS platformunun da ilk ve tek banka dışı üyesi Param, sektöre adım attığından beri ilklere imza atmaya devam ediyor.

Merkez Bankası onaylı olan Param, 6,5 milyon ön ödemeli kart ile sektöre adım attığı günden bu yana ilklere imza atmaktadır. Discover Global Network 2019 Ödülleri’nde “İlk TROY Global Kart İhracı Yapan Elektronik Para Kuruluşu” ödülünün sahibi olan Param, avukatlar için sunduğu BaroKart ve Adalet Bakanlığı’na bağlı personel için sunduğu AdaletKart dahil olmak üzere AVM’leri de içeren 140’dan fazla ortak markalı kart ile işlem gerçekleşmektedir.

Kartlı ödemenin olduğu her an için sanal POS çözümü sunan ParamPOS; başta e-ticaret firmaları, pazaryerleri, bayi ağı olan firmalar ve sosyal medya vb. kanallardan satış yapan kişiler olmak üzere 65 binin üzerinde kurumsal ve bireysel müşterinin tahsilatlarına aracılık etmektedir.

Param, 2021 yılında Türkiye’nin lider ödüllendirme sistemi olan Momento Reklam ve Pazarlama Ticaret A.Ş.’nin yüzde elli hissesini, 2022 yılında ise Açık Bankacılık ve Online Tahsilat ürünleriyle fintech sektöründe hizmet sunan Eçözüm Bilgi Teknolojileri A.Ş.’nin tüm hisselerini almıştır.

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), CEECAT Capital, Alpha Associates ve Revo Capital’in katıldığı ilk turda 200 milyon USD üstünde değerleme ile yatırım alan Param, 600’ün üzerinde çalışan sayısıyla finansal teknoloji sektöründe varlığını emin adımlarla sürdürmektedir.

Bilgi ve birikimini Avrupa’ya transfer etmek amacıyla Param UK ismiyle Birleşik Krallık’ta faaliyete geçen Param, İngiltere’de çalışma olanağı sunarak, yeni istihdam alanları yaratmaya devam etmektedir.

ParamKart

Hali hazırda 5 milyon ön ödemeli kartıyla sektörün öncü kart markasıdır. 100’ün üzerinde ortak markalı kart projesi ve e-cüzdan uygulamaları sayesinde meslek örgütlerinden AVM’lere, büyük perakende firmalarından lojistik firmalarına kadar farklı sektörlerdeki paydaşları ile iş birliklerine imza atmıştır.

ParamPOS

ParamPos

ParamPOS, e-ticaret siteleri başta olmak üzere, uzaktan ödemenin olduğu her an için bir çözüm sunar. ParamPOS’un sunduğu ödeme yöntemleri ve ihtiyaca yönelik fonksiyonel çözümler sayesinde işyerleri, tahsilatlarını kolay ve hesaplı bir şekilde yönetir ve ertesi gün tahsilat avantajından faydalanır.

9.1 Milyar TL

2022 yılı toplam işlem hacmi

62 Milyon

2022 yılı toplam işlem adedi

140+ kart

Ortak markalı kart projesi

85 Milyar TL

Son 12 ayda ParamPOS’tan geçen toplam işlem hacmi

175 Milyon

Son 12 ayda ParamPOS’tan geçen toplam işlem sayısı

70 Bin

ParamPOS’u tercih eden müşteri sayısı

Proje Ortaklarımız

Sosyal Medya Hesaplarımız

Mutluluğumuzu, heyecanımızı, ekibimizi paylaştığımız sosyal medya hesaplarımızda sadece ürünlerimizi değil, eğlenceli içeriklerle ekibimizi de paylaşıyoruz.

Daha fazlası için mutluluk noktalarımızı takipte kalın.

Param Kariyer

Bize Katıl!

Sevdiğin işi yapmanı istiyoruz, bu yüzden sadece kendin ol ve bize katıl. Hızla büyüyen ekibimizle finansal teknoloji sektörüne yön ver.

Hemen Bize Katıl!