TR

Param Support

You can find our contact details and the answers to your questions about our products and services on this page.

How can we help you?

Sıkça Sorulan Sorular

Ödeme işleminin fiziksel POS veya sanal POS aracılığı ile bankaya iletildikten sonra bankanın onay vermesi sonucu başarıya ulaşmasıdır. Otorizasyon işleminden sonra satış tamamlanmış olup gerekli tutar kart sahibinin hesabından eksiltilmiş olur.

E-tahsilat, internetten tahsilat, sanal POS ve benzeri isimlerle de adlandırılan ve sanal (internet) ortamda kredi kartıyla yapılan ödeme yöntemine verilen addır.

GSM operatörü aracılığıyla yapılan ödeme şekline Mobil Ödeme denir. GSM numarası ile giriş yapılır ve SMS ile gönderilen güvenlik kodu girilerek ödeme işlemi gerçekleşir. Ödeme bedeli GSM operatörü tarafından kullanıcının hat özelliklerine göre ya yüklenmiş hazır krediden düşerek ya da bir sonraki faturaya yansıtarak tahsil edilir.

Merkezi Sicil Kayıt Sistemi; ticaret yapmakta olan tüzel kişilerin bütün kayıtlarının tek bir yerde toplanması için kullandıkları bir sistemdir. Aynı zamanda bu sistem, kayıtların diğer ticaret yapan kişiler ile de kolay bir şekilde paylaşılmasını sağlar.

Mali Suçları Araştırma Kurulu, kara para aklama suçunun araştırılması ve incelenmesi ile görevlendirilmiş kurumdur.

Kimliği belirli veya belirlenebilir gerçek kişiye ilişkin her türlü bilgiyi ifade etmektedir.

Kart Saklama; müşterinizin kredi kartı bilgilerini saklayarak hızlı tahsilat yapmanızı sağlar.Kart saklama fonksiyonu sayesinde kart sahibi işlem anında kartının saklanmasına izin verir. Bu sayede bir sonraki işleminde hızlıca ödemesini gerçekleştirir ve başarılı ödeme oranları artar.

 Banka Kartı, Kredi Kartı Ön Ödemeli Kart vs. gibi kartları basıp müşteriye veren; borç, alacak, hediye puan, asistanlık hizmetleri gibi hizmetleri takip edip müşteriye bildirimde bulunan kart firmalarına issuer denir. Issuer firma, kartın mülkiyetine sahiptir ve bu firmanın kim olduğu kartın ön yüzündeki logodan veya arka yüzünde manyetik bandın altındaki mülkiyet yazısından tespit edilebilir.

Uluslararası Banka Hesap Numarası'nın kısaltmasıdır. Bankalardaki mevcut hesapları yerine kullanılacak olan ve belirli bir standarda göre oluşturulan uluslararası banka hesap numarasıdır. IBAN'ın amacı; bankalardaki her bir müşteri hesap numarasını uluslararası ölçekte tanımlamak suretiyle, para transferlerinin hatasız ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmesini sağlamaktır.

HTTPS (Secure Hyper Text Transfer Protocol) güvenli metin aktarma iletişim protokolüdür. Klasik HTTP protokolüne SSL (Güvenli Soket Katmanı) protokolü eklenmesi ile oluşur. Web sitelerinin metinlerle kurduğu iletişimin şifrelenmesi demektir.

Couldn't find what you're looking for?

You can learn all the topics you are looking for detailed information on our FAQ page.?

All Questions and Answers